Nepřátelé Srdce
2022

Nepřátelé Srdce

Monika Sližová

Doporučení

Jen málo knih se zabývá destruktivními emocemi a jejich důsledky tak konkrétně, jako “Nepřátelé srdce” Andyho Stanleyho. V každodenních rozhovorech, na nedělních bohoslužbách i na mládežích se pravidelně bavíme o pocitech, které přirozeně jako lidé zažíváme. Ne vždy ale nacházíme odpovědi na to, jak s těmi nejtoxičtějšími, kterými jsou podle Stanleyho vina, hněv, chamtivost a žárlivost, bojovat. Bylo pro mě povzbuzující si díky téhle knize uvědomit, že všechny tyto emoce prožívám v souvislosti s pocitem dluhu. Něco někomu dlužím. Někdo něco dluží mně. Nebo dlužím něco sama sobě. A samozřejmě Bůh něco dluží mně. Myslím, že pro každého mladého člověka je velice důležité pochopit, odkud se v něm berou toxické emoce, se kterými si často neumí poradit. Tahle kniha skvěle nastavuje zrcadlo, díky kterému jsem si alespoň já uvědomila, že negativní emoce mají v mém srdci více prostoru, než jsem si připouštěla, zároveň nenásilně klade zásadní otázku: “Když už víš co prožíváš a odkud se to v tobě bere, co s tím teď uděláš? Vyneseš i ty těžké věci na světlo, nebo to necháš skryté hluboko ve svém srdci?” Tyhle otázky pro nás byly tak zásadní, že jsme si je kladli i na mládežích, když jsme si z knihy vytvořili sérii. Byl to skvělý způsob, jak s mládežníky otevírat otázky toxických emocí a způsobů jak s nimi můžeme bojovat a spoléhat se přitom na Ježíše, který nás velice dobře chápe. — Monika Sližová

Popis

Osvoboďte se od destruktivních emocí, které vás ovládají.Rozvod. Ztráta zaměstnání. Vzájemné odcizení členů rodiny. Rozbitá přátelství.Obtížné situace, kterým dnes čelíte, pravděpodobně vznikají vinou jedné ze čtyř emocí, které vás nutí jednat nežádoucím způsobem, mnohdy i proti vaší vůli.Andy Stanley odhaluje každou z těchto destruktivních sil – vinu, hněv, chamtivost a žárlivost – i to, jak pronikají do našeho života a ničí naše vztahy. Pokud s nimi nebudeme bojovat, budou mít moc zničit náš domov, kariéru i přátelství.

Doporučené knihy

Víš o dalších zdrojích pro službu?

Máš know-how vedení mládeže, které funguje? Znáš materiály, které stojí za to? Sdílej je s námi.
Všechny zdroje, které tady najdeš jsou přidány na doporučení dalších vedoucích. Tak se poděl o ty své a pomoz ostatním mládežím v jejich rozvoji.

Přidat zdroje