Svatý sex
2022

Svatý sex

Debra Hirsch

Popis

O čem dnešní společnost mluví, píše, vášnivě diskutuje a točí filmy? O sexu a sexualitě. O čem církev zarytě mlčí? O sexu a sexualitě. Pokud ale člověka stvořil Bůh, je také autorem sexu! A pokud je člověk Božím obrazem, pak lidská sexualita, stejně jako spiritualita, vypovídají o našem Stvořiteli. Jsme povoláni ke vztahům, blízkosti a intimitě. Kniha Svatý sex není příručkou, jak na to. S otevřeností a pochopením otevírá otázky posedlosti církve sexuální čistotou, která místo svobody a zralosti přináší křeč. Řeší otázky genderu, sexuální orientace a další ožehavá témata.

O autorce

Debra Hirsch je autorka se silným osobním příběhem. Narodila se v Austrálii do skromné dělnické rodiny. Nejbližším člověkem jí byla tělesně postižená sestra. Obě prošly bouřlivým dospíváním, ve kterém hojně experimentovaly jak s návykovými látkami, tak s vlastní sexualitou, včetně lesbického období. Když se velká část obyvatel jejich komunitního obydlí dostala trochu bizarním způsobem ke křesťanské víře, změnilo se v jejich životech leccos – přesto měli ale k usedlým konzervativním křesťanům velmi daleko. Na jejich otázky a denní problémy neznal nikdo v církvi odpověď, vlastně bylo tabu o nich vůbec mluvit.

To Debru nakonec přivedlo ke studiím teologie a později k absolvování poradenského výcviku. Přes dvacet let se s manželem věnují duchovní práci. Vedli církevní komunity v Melbourne a v Los Angeles, kde momentálně žijí. Do jejich církevního společenství se typicky stahují lidé odlišní, lidé menšinových orientací, lidé s pohnutou minulostí a další, pro které je většina církevních prostředí příliš úzkoprsá a staví se k nim odmítavě. Ve své přednáškové i autorské činnosti se Debra Hirsch pohybuje na poli teologie, antropologie a psychologie, ale především čerpá z plejády osobních příběhů, jak je zná ze své bohaté praxe.

Doporučené knihy

Víš o dalších zdrojích pro službu?

Máš know-how vedení mládeže, které funguje? Znáš materiály, které stojí za to? Sdílej je s námi.
Všechny zdroje, které tady najdeš jsou přidány na doporučení dalších vedoucích. Tak se poděl o ty své a pomoz ostatním mládežím v jejich rozvoji.

Přidat zdroje