Coming Out v rodině — Co dělat, když váš blízký prohlásí: „Jsem gay“.
2020

Coming Out v rodině — Co dělat, když váš blízký prohlásí: „Jsem gay“.

Joe Dallas

Co dělat, když váš blízký prohlásí: „Jsem gay“.Není snadné slyšet tato slova od někoho blízkého z rodiny, koho máte rádi. Ovšem stejně tak obtížné je pro toho druhého podobnou větu vyslovit.Ať už s takovým vyznáním přijde kdokoliv z příbuzných – rodič, syn či dcera, prarodič, manžel či sourozenec, pravděpodobně to poznamená vaše vzájemné porozumění. V takových rozbouřených vodách se těžce naviguje. Joe Dallas však tyto vody důvěrně zná a může vám nabídnout odpovědi na některé obtížné otázky:

  • Jak mám projevit svou lásku homosexuálně orientovanému blízkému členu rodiny a zároveň zůstat věrný biblickým zásadám ohledně homosexuality?
  • Mám se účastnit obřadu uzavření registrovaného partnerství svého blízkého příbuzného?
  • V čem tkví příčiny jeho či její homosexuality? Mám na tom svůj podíl viny?
  • Lze změnit sexuální orientaci člověka?

Na základě svých dlouholetých zkušeností s poradenstvím rodinám, které si kladou těžké otázky ohledně homosexuality, nabízí Joe Dallas zdravé, citlivé a biblicky podložené rady na cestě, po které jste pravděpodobně nikdy nepředpokládali jít.

Doporučené knihy

Víš o dalších zdrojích pro službu?

Máš know-how vedení mládeže, které funguje? Znáš materiály, které stojí za to? Sdílej je s námi.
Všechny zdroje, které tady najdeš jsou přidány na doporučení dalších vedoucích. Tak se poděl o ty své a pomoz ostatním mládežím v jejich rozvoji.

Přidat zdroje