Hovory o homosexualitě — Jak mluvit o věcech laskavě a srozumitelně
2020

Hovory o homosexualitě — Jak mluvit o věcech laskavě a srozumitelně

Joe Dallas

Dnešní křesťané, kteří zastávají tradiční pohled na manželství a sexualitu, se často ocitají v situacích, kdy vědí, čemu věří, ale nevědí, jak to vyjádřit. Nebo vědí, jak své přesvědčení vyjádřit, ale netuší, jak je obhájit. Proto jsem napsal tuto knihu Hovory o homosexualitě.

„Joe Dallas nejprve vysvětluje, že jedna věc je něco si myslet, ale druhá věc je umět své myšlenky konzistentně vyjádřit. A jedna věc je schopnost myšlenky konzistentně vyjádřit, druhá věc je umět je také srozumitelně obhájit. A konečně je zde ještě další rovina: Jedna věc je umět myšlenky obhájit, ale druhá věc je umět to udělat laskavě – způsobem, který nevyvolává nepřátelství. Joe Dallas přiznává, že mu trvalo delší dobu, než se posunul na tuto poslední rovinu.
V této knize se mu to skutečně podařilo. Kniha má podtitul „Jak mluvit o věcech laskavě a srozumitelně“. Síla knihy je v tom, že se Dallasovi daří „říkat pravdu v lásce“ způsobem, před kterým smekám. Tento svůj program vyjádřil ve věnování: „S vděčnou úctou věnuji tuto knihu všem křesťanům, kteří vědí, že milost a pravda nestojí proti sobě, a že skutečné křesťanství nikdy nepopře jedno kvůli druhému.“
– z recenze Dana Drápala

Doporučené knihy

Víš o dalších zdrojích pro službu?

Máš know-how vedení mládeže, které funguje? Znáš materiály, které stojí za to? Sdílej je s námi.
Všechny zdroje, které tady najdeš jsou přidány na doporučení dalších vedoucích. Tak se poděl o ty své a pomoz ostatním mládežím v jejich rozvoji.

Přidat zdroje