Prečo (ne)chcem byť kresťan
2021

Prečo (ne)chcem byť kresťan

Ján Máhrik, José Calvo Aguilar

„Boh pravdepodobne nie je. Teraz sa prestaň obávať a uži si život, kričal neprehliadnuteľne krikľavý baner na taktiež neprehliadnuteľne červenom londýnskom autobuse. Mne sa tiež chcelo kričať. Prekvapivo nie až tak na ateistických autorov baneru ako na kresťanov. Ale k tomu sa dostaneme neskôr…“
Dnes je v otázke náboženstva najrýchlejšie rastúcou skupinou skupina zvaná „nones“. Nezaradení. Nie sú nutne ateistami, no ani kresťanmi. Totiž, nie ateizmus sa pre nich stal lákavým, ale kresťanstvo odpudzujúce. Presnejšie, istá verzia kresťanstva. A napriek tomu, že sa dnes o kresťanstve v spoločnosti hovorí mnoho, len veľmi málo z toho má čo dočinenia s jeho pravdivou verziou.
No čo ak – hoci je kritika istej verzie kresťanstva nutná – celkový odchod od neho nutný nie je?

"O křesťanství mluví dneska kdekdo. Naše kultura byla po tisíciletí utvářena křesťanskou tradicí. Jako by stačilo použít slovo „křesťanství“ a všem bylo jasné, o čem se mluví. Jenže to vůbec není pravda. V současné politice a ve sdělovacích prostředcích koluje ohromné množství mlhavých, zavádějících a někdy úplně protichůdných představ o tom, co to křesťanství je. Když zapátráme s pomocí internetových vyhledávačů a prohledáme sociální sítě, výsledek nebude o moc lepší. Autoři této knížky mají informace z první ruky. Zvou čtenáře k rozhovoru. K upřímnému kladení otázek a společnému hledání odpovědí. Vyprávějí o své vlastní osobní zkušenosti s objevováním křesťanství. Povzbuzují čtenáře k tomu, aby si sám kladl otázky, aby se spolu s nimi vydal na dobrodružnou cestu hledání smyslu života."
Prof. Pavel Hošek Ph.D., Univerzita Karlova, Praha

Doporučené knihy
No items found.

Doporučené knihy

No items found.

Víš o dalších zdrojích pro službu?

Máš know-how vedení mládeže, které funguje? Znáš materiály, které stojí za to? Sdílej je s námi.
Všechny zdroje, které tady najdeš jsou přidány na doporučení dalších vedoucích. Tak se poděl o ty své a pomoz ostatním mládežím v jejich rozvoji.

Přidat zdroje